IT System Analyst (Core Banking)

  • Cég neve

    SMP Solutions Zrt.

  • Munkavégzés helye

    Magyarország,Budapest,Budapest,

  • Egyéb juttatások

    • Céges autó
    • Egészségbiztosítás

    • Teljes munkaidő
    • Távmunka
    • Általános munkarend
  • Tech stack

    • ADATTÁRHÁZ SQL
  • Módszertan és szoftverek

    • Confluence
    • Jira
    • Agilis
  • Elvárások

    • Angol középfok
    • 5-10 év tapasztalat
    • Főiskola

Az SMP Solutions-nél immár 35 éve elkötelezetten képviseljük az informatikai, bank- és biztonságtechnikai kihívások minőségi és hatékony megoldásait. A tervezéstől kezdve a tanácsadáson, a kivitelezésen és a rendszerintegráción keresztül egészen az üzemeltetésig, széles skálán nyújtunk személyre szabott megoldásokat nagyvállalati ügyfeleink részére mind a magyar, mind a nemzetközi piacon.

Számos területen és különböző technológiákkal dolgozó csapatunk van már, folyamatosan növekvő Üzleti Megoldások ágazatunkban saját szoftveralkalmazásokat fejlesztünk, komplett rendszerintegrációs projekteket szállítunk és tanácsadó kollégáink specifikus témákban közvetlenül is támogatják ügyfeleinket.

Ide keresünk most tapasztalt IT Rendszerszervező kollégát, aki kiemelt partnerünket, Magyarország egyik vezető pénzintézetét támogatja majd Core Banki Rendszer csereprogramjának megvalósításában. Feladat az alapvető banki rendszerek kiváltása, amely komplexitása és széleskörű érintettsége folytán többéves feladatot jelent, s komoly tapasztalatszerzési lehetőséget is egyben.

Főbb feladatok, munkák

  • Az ügyfél igényeinek dokumentálása és specifikálása az érintett területekkel történő egyeztetés alapján.
  • Új, illetve meglévő üzleti folyamatok, kialakult munkamódszerek felmérése; eltérések elemzése és megoldási javaslatok megfogalmazása.
  • A specifikáció alapján a meglévő informatikai rendszerekhez igazodva a rendszer funkcionalitásának és az egyes komponensek, integrációk működésének megtervezése és funkcionális specifikációk készítése; a fejlesztői munka támogatása.
  • Az új rendszer-funkcionális tesztelésében való részvétel, hibaelemzés, megoldáskeresés, dokumentálás; a bevezetés utáni időszak támogatása.
  • Üzleti elfogadói tesztek támogatása.
  • Kapcsolattartás a projekt résztvevőivel, többek között a nemzetközi beszállítóval és kapcsolódó más szállítói partnerekkel, illetve a banki IT és üzleti csapattal.
  • A nem hatékony működési folyamatok ás funkciók felismerése, optimálisabb és hatékonyabb működésre javaslatok tétele, valamint új, módosított rendszerfunkcionalitások kidolgozása és dokumentálása.
  • Részvétel a változáskezelési folyamatban.

Az álláshoz tartozó elvárások

  • Legalább 5 év rendszerszervezői munkatapasztalat, és ebből minimum 3 év komplex banki projektekben.
  • Banki alaprendszerek működésének ismerete, illetve egy-két üzleti területen mélyebb szaktudás (pl. fizetésforgalom, számlavezetés, jelentésszolgálat, számvitel stb.)
  • Confluence, JIRA használata a napi munkavégzésben.
  • Agilis módszertanok ismerete.
  • Tárgyalóképes, aktív angol nyelvtudás szóban és írásban.
  • Kiváló problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás.
  • Önálló munkavégzés, ugyanakkor csapatjátékos hozzáállás.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent

  • Banki rendszercsere/upgrade projektben szerzett tapasztalat.
  • Intergrációs, illetve adattárház rendszerszervezői tapasztalat.
  • Felsőfokú gazdasági vagy műszaki végzettség.
  • Solution architekti vagy fejlesztői munkatapasztalat, BDD tesztmódszertan ismerete.
  • SQL tudás.
  • Migrációs projektben szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk

  • Alapbéren felüli juttatások: céges autó + egészségbiztosítás + szakmai vizsgák anyagi támogatása.
  • Stabil hátterű, nemzetközileg elismert vállalat, biztos ügyfélkörrel a versenyszférában.
  • Hosszú távú karrierlehetőség, folyamatos támogatás, részvételi lehetőség szakmai képzéseken.
  • Színvonalas munkakörnyezet (Bp. XIII. ker.), modern munkaeszközök, hibrid munkarend heti két nap távmunka lehetőséggel.
  • Összetartó csapat, közös szabadidős programok: pl. grillklub, túraklub, bringaklub, társasjátékklub, közös zenélés, crossfit edzések, kispályás foci, darts stb.

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • IT tanácsadó, Elemző, Auditor